News

Nowy wzór recept już od jutra (18.04.2019)

2019-04-17 09:39:18

✅ Zgodnie z §19 rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 13 kwietnia 2018 r. stary wzór recept, który używany był przed wejściem rozporządzenia można używać nie dłużej niż do 12 miesięcy, co oznacza ostateczny termin 17 kwietnia 2019 r. Recepty wystawione przed 18 kwietnia 2019 r. zachowują swoją ważność.

Co dokładnie się zmieniło?

Recepty RP (białe): Posiadają nowy opis rubryki, w której znajduje się podpis osoby wystawiającej receptę. Od 17 kwietnia 2019 roku ów opis powinien wyglądać następująco, „Dane i podpis osoby uprawnionej”. Taka zmiana została wprowadzona w celu ujednolicenia wzoru recept, dla lekarza, położnej czy upoważnionej do tego pielęgniarki.

Recepty RPW (różowe): Na recepcie usunięto kolumnę „Data realizacji od dnia”, co oznacza, że nie ma już możliwości wystawienia późniejszego terminu realizacji recepty.

W rozporządzeniu dowiadujemy się również, że receptę będzie można zrealizować tylko wtedy gdy zawrzemy na niej dane osoby uprawnionej do jej wystawienia, czyli imię, nazwisko, nr PWZ, oraz ❗️tytuł zawodowy❗️.

WYMIANA
ELEKTORNICZNEJ DOKUMENTACJI MEDYCZNEJ


Obowiązek od 1 lipca
Następny Wróć

Rozpocznij korzystanie z programu eRUM do gabinetu już teraz.

Wystarczy zamówić eRUM i zalogować się do programu z dowolnego miejsca i urządzenia.

ZAMÓW eRUM