Program do przychodni lekarskiej - eRUM

Znając potrzeby nowoczesnych placówek medycznych, potrzebujących niezawodnego programu medycznego prezentujemy Państwu eRUM. eRUM to program, pracujący w technologii chmurowej, dzięki czemu można uniknąć dodatkowych kosztów związanych z utrzymaniem infrastruktury, jednocześnie zapewniające dostęp do programu z dowolnego miejsca. Nie jest on również licencjonowany, jak zwykłe programy stacjonarne, więc duża ilość użytkowników nie wiąże się z dodatkowymi kosztami. Nie muszą się Państwo martwić również o aktualizacje, ponieważ są one automatyczne, a nasz program do przychodni zawsze dostosowujemy do najnowszych rozporządzeń MZ czy komunikatów NFZ.

Gabinet Lekarski

Moduł Wizyty EDM został opracowany zgodnie z zasadą prostoty przy równoczesnym zachowaniu optymalnej funkcjonalności całego systemu, we współpracy z lekarzami. Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom i potrzebom całego środowiska medycznego, w module Wizyty (EDM) lekarz znajdzie wszystko to, czego może potrzebować podczas opisu wizyty pacjenta: od e-recepty, e-zwolnienia poprzez dostęp do szablonów opisów, e-skierowań, zaświadczeń, na możliwości wysłania kodu e-recepty czy zaleceń bezpośrednio na telefon pacjenta za pośrednictwem wiadomości SMS.

Lista Pacjentów

Przejrzysta lista zaplanowanych pacjentów ułatwia organizację pracy. Lekarz nie musi już wyglądać za drzwi gabinetu, aby przekonać się, czy pacjent czeka na wizytę. Na liście pacjentów zapala się zielona lampka i lekarz wie, że może prosić pacjenta do gabinetu.

Moduł Wizyty

Moduł Wizyty EDM zapewnia możliwość szybkiego i łatwego wystawienia e-Recepty.Pozwala na opis wizyt, wystawienie e-skierowań, e-zwolnienia. Można również wysłać zalecenia poprzez SMS.
Poprzez tworzenie szablonów wizyty, można zautomatyzować pracę i skupić się bardziej na pacjencie.

Gabinet Pielęgniarki/Położnej

Uzupełnianie Elektronicznej Dokumentacji Medycznej nigdy nie było tak proste. Dzięki oprogramowaniu medycznemu eRUM pielęgniarka może ułatwić sobie pracę dzięki specjalnie przygotowanemu dla niej modułowi. Poprzez zastosowanie technologii chmurowej, położna może udać się na wizytę poza swoje standardowe miejsce pracy. Dzięki współpracy z pielęgniarkami czy również położnymi staramy się ciągle polepszać nasz zakres usług.

Terminarz

Zarządzanie wizytami i umówieniami prosto z terminarza

Szczepienia

Wprowadzanie do eRUM szczepień nie stanowi żadnego problemu

Własne pliki

Dołączanie różnych plików tj. zdjęcia, skany dokumentów

SMS

Wysyłanie SMS do pacjentów

Dokumenty

Formularze dostosowane do specyfiki pracy np Skala Barthel

ICD-10, ICD-9

Bazy rozpoznań oraz procedur dzięki nim nie trzeba pamiętać ich na pamięć

Iniekcje

I również wstrzyknięcia, to procedury które można wprowadzić do systemu w mniej niż 5 sekund

Położnictwo

Wizyta patronażowa, edukacja przedporodowa, karty opieki to również posiada eRUM

Rejestracja

eRUM to świetny wybór nie tylko z punktu widzenia lekarza, ale też rejestracji. Często mówi się, że rejestracja jest sercem przychodni, zadbaliśmy więc o to, by moduł Terminarz spełniał wszystkie oczekiwania osób zajmujących się na co dzień rejestracją pacjentów.
Moduł terminarz to rozwiązanie kompleksowe. Łączy ono w jednym miejscu wszystkie funkcje potrzebne zarówno przy rejestrowaniu, jak i przy rozliczaniu wizyt pacjentów.

TERMINARZ
WIZYT

Wygodne zapisywanie pacjentów na wizyty

LISTA
OCZEKUJĄCYCH

Statysyki, kolejki oraz prowadzenie list oczekujących

POŁĄCZENIE Z DRUKARKAMI FISKALNYMI

Z jednego programu integracja z drukarkami fiskalnymi

KOMUNIKACJA Z PACJENTAMI SMS/MAIL

Przypominaj pacjentom o wizytach SMS bądź mailem

Terminarz

Narzędzie terminarza to najbardziej rozbudowany moduł, dzięki któremu większość klientów stawia na rozwiązania proponowane przez eRUM. Przy użyciu terminarza możemy zarejestrować pacjenta na wizytę, wystawić mu rachunek, wprowadzić również do bazy nowego pacjenta. Klienci szczególnie cenią sobie możliwość dodawania notatek, które będzie widzieć np. lekarz lub inni pracownicy.

Przejrzysty kalendarz oraz automaty do wyszukiwania wolnych terminów to dopiero początek udogodnień. Ze względu na możliwość oznaczenia kolorami poszczególnych typów wizyt, przyciski lub grafiki lekarskie, nawigacja po naszym terminarzu jest niezmiernie przyjemna. Bez problemu możemy również zapisywać pacjentów na wizyty dodatkowe, wydłużać lub skracać czas wizyt oraz przepisywać pacjentów na inne terminy.

Samo umawianie pacjenta za pomocą naszego programu do rejestracji jest niezwykle łatwe i szybkie. Wystarczy wybrać pacjenta, kliknąć wybrany termin i gotowe.

Automatyczna praca rejestracji

Bądź w stałym kontakcie z pacjentami dzięki powiadomieniom SMS lub email. Dzięki eRUM możesz wysyłać SMS przypominający o wizycie pacjentowi, który również za pomocą SMS może anulować wizytę. Za pomocą intuicyjnych przycisków, które można modyfikować, pracownik rejestracji może w prosty sposób dodać pacjenta do kolejki. Rejestracja może powiadomić lekarza o pojawieniu się pacjenta, który oczekuje na wizytę w placówce.

Inne funkcjonalności

Gdy pacjent potrzebuje zgody na zabieg lub zgody na przetwarzanie danych w bardzo prosty sposób możemy taką zgodę wygenerować dla pacjenta i podpiąć ją do jego kartoteki. Automatyczna weryfikacja e-WUŚ to również jedno z wielu ułatwień dla pracowników rejestracji. Również dodawanie deklaracji POZ dla pacjenta nie stanowi żadnej przeszkody.

Rozliczenia

Moduł, który jest dostosowany do rozliczeń pacjentów przyjmowanych w ramach kontraktu z NFZ, jak również komercyjnie. Dla obu typów finansowań mamy wprowadzone nowoczesne rozwiązania, które nie tylko pomogą Państwu zminimalizować liczbę błędów, ale także ułatwią pracę poprzez rozmaite analizy, raporty, zestawienia zbiorcze.

Moduł import/export

Dzięki temu modułowi możemy wysyłać do NFZ raporty: rozliczeniowe i statystyczne, deklaracje lub kolejki. Po wczytaniu zwrotnych raportów poprzez moduł import można się zapoznać z ewentualnymi błędami i je skorygować. Nasz program współpracuje zarówno z Portalem Świadczeniodawcy (PŚ), jak również Systemem Zarządzania Obiegiem Informacji (SZOI).

Analizy

Aby zminimalizować ryzyko wysyłania np. pustych świadczeń czy błędnie wprowadzonych, program eRUM udostępnia dla swoich klientów ponad 200 analiz, które minimalizują margines błędnych świadczeń lub deklaracji w zwrotkach od NFZ. Dla placówek komercyjnych eRUM umożliwia analizy, które filtrują np. niezapłacone wizyty, rozliczenia z partnerami/kontrahentami.

Fakturowanie

Informacje, które potrzebujesz, znajdują się w jednym miejscu. Przy zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań, znajdujących się w modułach rozliczania usług medycznych i fakturowania, eRUM pozwala na proste i efektywne zarządzanie finansami placówek komercyjnych. Również dzięki analizom czasu pracy czy też analizie wypracowanych zysków, umożliwia łatwe zarządzanie zasobami ludzkimi. eRUM umożliwia także automatyczne połączenie z drukarkami fiskalnymi oraz generowanie raportów kasowych.

Punkt pobrań – połączenie eRUM z laboratorium

Oferowane przez naszą firmę oprogramowanie medyczne eRUM umożliwia połączenie przychodni z laboratorium medycznym. Jest to usługa, dzięki której lekarz może zlecić pacjentowi badania i mieć do nich szybki i wygodny wgląd. Połączenie jest możliwe praktycznie z każdym laboratorium, ponieważ wykorzystujemy tu protokół HL7, który jest najczęściej wykorzystywany do tego typu połączeń. System automatycznego zlecania badań i odczytywania ich wyników usprawnia pracę każdej placówki medycznej, zwłaszcza gabinetów POZ, poradni ginekologicznych itp. Rozwiązanie to niweluje również problemy związane z tym, że pacjent zgubił kartkę ze zleceniem na badania lub zapomniał odebrać wyników przed kolejną wizytą.


Zlecanie badań

Proces obsługi połączenia z laboratorium jest bardzo intuicyjny. Lekarz w trakcie opisu wizyty pacjenta może zlecić badania. Badania mogą być wybierane ze słownika, ale można też tworzyć grupy badań, czy zapamiętywać te badania, które dany lekarz przepisuje najczęściej tak, aby maksymalnie przyspieszyć pracę. Badania mogą być pobierane bezpośrednio w placówce, ale system eRUM pozwala również na integrację z zewnętrznym punktem pobrań. W momencie, gdy pacjent z gabinetu lekarskiego przechodzi do punktu pobrań, zlecone badania są widoczne dla personelu pobierającego materiał do badań. Nie potrzeba więc dodatkowych wydruków, co znacznie przyspiesza pracę.


Odbieranie wyników

Otwierając wizytę pacjenta, dla którego wróciły wyniki badań, są one widoczne od razu. Lekarz po otworzeniu kolejnej wizyty dostaje informację o nowych wynikach badań. Możliwy jest również przegląd wyników badań, które zostały zlecone wcześniej. Lekarz więc bez wychodzenia z okna opisu wizyty ma dostęp do pełniej historii badań. Korzystanie z integracji placówki medycznej z laboratorium zapewnia więc szereg korzyści, od usprawnienia procesu przepisywania badań, ich realizacji i odczytywania wyników po odciążenie rejestracji, która nie musi już wydawać wyników czy rozkładać ich papierowych wersji do kart pacjentów.

Stomatologia w przychodni medycznej

Oprogramowanie dedykowane dla większych placówek medycznych takie jak eRUM potrzebuje modułu stomatologicznego. Stomatologia ze względu na swoją specyfikę pracy potrzebuje dodatkowych rozwiązań, które pomogą w codziennej pracy. W eRUM skupiliśmy się na tym, aby praca na module Stomatologia była jak najbardziej wygodna i łatwa. Zostały tutaj połączone podstawowe funkcje potrzebne na każdej wizycie, bez względu na specjalizację z funkcjami typowo dedykowanymi stomatologii.


Przegląd stomatologiczny

W module Stomatologia EDM można więc korzystać z przeglądów stomatologicznych, z podziałem na zęby stałe i mleczne. Co bardzo wygodne, braki w uzębieniu zaznaczone raz na przeglądzie przenoszą się automatycznie do każdej kolejnej wizyty. Zaznaczanie czynności wykonywanych na wizycie może być spięte z umową zawartą w NFZ lub z umową komercyjną. Czynności te można również dostosowywać do indywidualnych potrzeb danej placówki, w zależności od tego, w czym specjalizuje się dany gabinet oraz jakie są preferencje pracującego tam personelu. Aby usprawnić opis wizyty, również w module Stomatologia EDM zadbaliśmy o to, aby można było zapisywać szablony wizyt. Wystawianie recept, skierowań czy zwolnień lekarskich (wszystko w formie elektronicznej) jest możliwe bez wychodzenia z opisu wizyty, maksymalnie usprawniając pracę.

Wychodząc naprzeciw zmianom, jakie zachodzą w zakresie formatu i udostępniania dokumentacji medycznej do Platformy P1, dokumentacja po skończeniu wizyty zapisywana jest w formacie HL7 CDA. Dzięki temu placówki medyczne korzystające z programu medycznego eRUM bez problemu spełnią wszystkie wymagania związane z wysyłaniem Zdarzeń Medycznych, które jest obowiązkowa już od lipca 2021 roku.


Rozpocznij korzystanie z programu eRUM do gabinetu już teraz.

Wystarczy zamówić eRUM i zalogować się do programu z dowolnego miejsca i urządzenia.

ZAMÓW eRUM