Moduł rozliczeń w programie do gabinetu eRUM

Tworząc program do przychodni lub gabinetów, programiści eRUM zdawali sobie sprawę z tego, że moduł poświęcony rozliczeniom, zwłaszcza z NFZ, musi być jak najbardziej przejrzysty i funkcjonalny. Ze względu na fakt, iż zdajemy sobie sprawę z zawiłości związanych z kontraktowaniem i rozliczaniem umów z NFZ, postaraliśmy się tak zaprojektować eRUM, aby ograniczał możliwość omyłki do minimum. Dlatego w systemie zostały zaimplementowane nowoczesne systemy kontrolne i walidacyjne.

ANALIZY

Szereg wbudwanych analiz w jednym miejscu

Nowoczesny program do obsługi przychodni i gabinetów medycznych eRUM posiada szereg wbudowanych analiz ułatwiających pracę. Dla usprawnienia pracy analizy zostały pogrupowane tematycznie. Znajdują się tu zestawienia dotyczące min. POZ., pacjentów, deklaracji, zrealizowanych usług, pracy personelu, rozliczeń z NFZ i wiele innych. Ułatwiają one codzienną pracę oraz pozwalają lepiej zarządzać zasobami dostępnymi w placówce. Zestawienia te zostały ujęte w taki sposób aby przygotowanie sprawozdań z działalności medycznej (np.sprawozdania MZ) nie przysparzały żadnego kłopotu.

RAPORTY KASOWE

Szereg wbudwanych analiz w jednym miejscu

Wszystkie operacje gotówkowe, jakie zachodzą w każdej firmie muszą zostać udokumentowane w raporcie kasowym, czyli specjalnym dokumencie księgowym. Stanowi on dowód wszystkich operacji, które są ułożone chronologicznie. W zależności od wybranej częstotliwości, może być on wykonywany codziennie, co kilka dni, tygodniowo bądź każdego miesiąca. Księgowanie operacji gotówkowych i udokumentowanie ich w ten sposób jest określone prawnie w ustawie o rachunkowości.

Jeśli oferujesz świadczenia komercyjne, również jesteś zobowiązany do sporządzania i wydrukowania tego dokumentu. Aby ułatwić Ci to zadanie, nasz zintegrowany program eRUM posiada funkcję, dzięki której w prosty sposób sporządzany jest raport kasowy. Druk jest generowany za dowolnie wybrany przez Ciebie okres rozliczeniowy.

ROZLICZENIA Z NFZ

Kompleksowe rozliczenia z programu do gabinetu eRUM

Oprogramowanie medyczne eRUM umożliwia niezwykle efektywne rozliczenia umów z NFZ. Wszystkie aspekty wprowadzania danych i sprawozdawczości są przedstawione w czytelny sposób. Dzięki nadawaniu produktom kontraktowym i jednostkowym własnych kodów, wprowadzanie danych jest łatwe. System umożliwia tworzenie grup procedur ICD 9 powiązanych z produktami kontraktowymi, co oszczędza czas i minimalizuje ryzyko błędów. Mechanizmy grupera JGP podpowiadają wymagane procedury dla danej grupy oraz jak korzystnie rozliczyć świadczenia. Uproszczony moduł Import/Eksport sprawia, że przygotowanie i wysyłka świadczeń do NFZ są bardzo intuicyjne. Integracja z Portalem Świadczeniodawcy automatyzuje wysyłkę świadczeń i odbiór zwrotek. Wszystkie raporty generowane z systemu są zintegrowane z SZOI. eRUM umożliwia pełną obsługę i sprawozdawczość list oczekujących, a automat eWUŚ zapewnia ciągłą kontrolę ubezpieczeń pacjentów. Oprócz oprogramowania medycznego oferujemy wsparcie w zakresie rozliczeń z NFZ.

ŚWIADCZENIA KOMERCYJNE

Rozliczenia i zarządzanie usługami komercyjnymi są bardzo istotne z punktu widzenia osób prowadzących działalność gospodarczą

Rozliczenia i zarządzanie usługami komercyjnymi są bardzo istotne z punktu widzenia osób prowadzących działalność gospodarczą. W Programie do przychodni i gabinetu eRUM można dowolnie przeglądać i filtrować wykonane świadczenia. Umowy komercyjne można udostępniać z ograniczeniem do konkretnych komórek organizacyjnych. W ten sposób lekarze dermatolodzy mogą korzystać tylko np. z cennika ogólnego i dermatologicznego, a kardiolodzy z ogólnego i kardiologicznego. Dzięki temu obsługa programu jest szybsza. Możliwa jest również edycja ceny świadczenia czy wprowadzanie rabatów.

W naszej opinii wprowadzanie świadczeń komercyjnych jest szczególnie wygodne z modułu Stomatologia (EDM), ponieważ do każdej pozycji umowy możemy automatycznie dodać odpowiednie IDC 10.

W obsłudze klientów komercyjnych pomaga również integracja programu z drukarkami fiskalnymi. Dzięki temu rozwiązaniu praca z obsługą świadczeń komercyjnych staje się niezwykle wygodna

SYSTEMY ANALIZY PLACÓWKI

Dzięki rozbudowanemu modułowi Analiz jesteśmy w stanie przygotować dane do wszystkich raportów wymaganych, przez różne nadrzędne instytucje. Analizy te pomocne są również w racjonalnym zarządzaniu podmiotem.

Obraz 1. Generowanie raportów

FAKTUROWANIA I ROZLICZENIA

Podmioty wykonujące działalność komercyjną docenią prostotę i niezawodność, jaką cechuje się eRUM. W modułach dotyczących fakturowania i rozliczeń usług komercyjnych zawartych jest dużo nowoczesnych, a zarazem łatwych w obsłudze funkcji pomagających w codziennej pracy. Analizy czasu pracy czy wypracowanych zysków pozwolą zaś na jeszcze leprze zarządzanie zasobami jednostki.

Obraz 2. Fakturowania i rozliczenia

ZOBACZ WIĘCEJ

DODATKOWE USŁUGI

Rozpocznij korzystanie z programu eRUM do gabinetu już teraz.

Wystarczy zamówić eRUM i zalogować się do programu z dowolnego miejsca i urządzenia.

ZAMÓW eRUM