News

Wdrozenie icd11

2022-01-27 08:58:50

Światowa Organizacja Zdrowia zaplanowała wdrożenie ICD-11 do państw członkowskich. Nowa wersja rozpoznań jest całkowicie elektroniczna i posiada w swojej gamie 55 tyś. kodów oznaczających jednostki chorobowe. W ramach modernizacji przegrupowano podziały części chorób i problemów zdrowotnych. Dostosowano nową bazę tak aby odzwierciedlała aktualną wiedzę medyczną. Wprowadzono klasyfikację chorób wpływających na zdrowie, kategorie diagnostyczne zaburzenia spektrum autyzmu, czy również zaburzenia wynikające z uzależnień związane z grami.

Nowy format ICD-11 zmienił dotąd wykorzystywane 3 znakowe kody kategorii na 4 znakowe. Kod posiada charakter alfanumeryczny i obejmuje zakres od 1A00.00 do ZZ9Z.ZZ. System kodowania pozwala na uwydatnienie chronologii zdarzeń klinicznych, w tym powikłań i działań niepożądanych.

Jedenasta rewizja Międzynarodowej Statystycznej Klasyfikacji Chorób i Problemów Zdrowotnych (ICD-11) zacznie obowiązywać od dnia 1 stycznia 2022 r. natomiast Polska, ma 5-letni okres na jej wdrożenie. Dokładna data wdrożenia zostanie podjęta przez Ministerstwo Zdrowia po stwierdzeniu, że krajowy system jest przystosowany do posługiwania się tą klasyfikacją.

WYMIANA
ELEKTORNICZNEJ DOKUMENTACJI MEDYCZNEJ


Obowiązek od 1 lipca
Następny Wróć

Rozpocznij korzystanie z programu eRUM do gabinetu już teraz.

Wystarczy zamówić eRUM i zalogować się do programu z dowolnego miejsca i urządzenia.

ZAMÓW eRUM